Home PODCASTY Szampon bez chemii. Jak zacząć i po co?

Szampon bez chemii. Jak zacząć i po co?

by Julita Bator

W dzisiejszym odcinku podcastu dzielimy włos na czworo razem z moją rozmówczynią panią Edytą Starzyk – twórczynią ekologicznej drogerii Kopalnia-Zdrowia.pl. Edyta Starzyk ze względu na liczne problemy zdrowotne i pielęgnacyjne, od dzieciństwa zgłębiała wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania i naturalnej pielęgnacji. Po latach rozwijania swojej pasji i zainteresowań, zrezygnowała z pracy w korporacji na rzecz swojego biznesu, w ramach którego konsekwentnie edukuje o sposobach życia w zgodzie z naturą. W ramach stworzonej przez siebie drogerii oferuje produkty głównie polskich producentów, które przed wprowadzeniem do stałej oferty, pieczołowicie testuje na sobie samej. Na co dzień, poza prowadzeniem drogerii, udziela także porad pielęgnacyjnych, urodowych czy zdrowotnych. Przywiązuje też ogromną uwagę do „customer service”, stąd prowadzona przez nią drogeria wyróżniana jest na tle konkurencji pod kątem utrzymywania bardzo wysokiego standardu obsługi klienta.

Panią Edytę można spotkać osobiście w siedzibie drogerii stacjonarnej, w Krakowie przy ul. Wadowickiej 6, gdzie wraz z pozostałymi konsultantkami pomaga klientom w analizie bieżących potrzeb, w układaniu planów pielęgnacyjnych i doborze odpowiednich produktów.  Starannie selekcjonowany asortyment ekologicznej drogerii znajdziecie też o każdej porze dnia i nocy w sklepie internetowym www.kopalnia-zdrowia.pl. W ofercie znajdziecie naturalne kosmetyki, środki czystości, suplementy diety i akcesoria zero waste.

Z podcastu dowiecie się m.in.:

 • czemu szampon się pieni i czy to dobrze, czy źle
 • jak czytać etykiety szamponów
 • co to są silikony i jak bez nich żyć
 • gdzie znaleźć naturalny silikon do włosów
 • co zyskamy dzięki szamponom bez chemii
 • naturalne farbowanie włosów
 • jak wybrać dobry szampon

Lifehacki:

Naturalne kosmetyki do pielęgnacji włosów (o dobrych składach, na bazie delikatnych detergentów, bez szkodliwych substancji typu SLS/SLES, parabeny, silikony) polecane przez panią Edytę:

POLSKIE KOSMETYKI:

 • Szampony i odżywki „Orientana’ na bazie ekstraktów i roślin indyjskich, stworzone według receptury ajurwedyjskiej;
 • Szampony, odżywki i maski „GoCranberry” na bazie oleju żurawinowego i ekstraktu z owoców żurawiny;
 • Szampony i odżywka „Trawiaste”, z bardzo wysokim stężeniem roślinnych składników aktywnych, z minimalną ilością naturalnych konserwantów, w szklanych opakowaniach;
 • Szampony i odżywki w kostce na bazie łagodnych składników myjących, zamknięte w formie małej poręcznej kostki, co przy okazji pozwala na ograniczenie zużycia plastiku w codziennym życiu „Herbs & Hydro”, „Cztery Szpaki”, „Miodowa Mydlarnia”.

ZAGRANICZNE KOSMETYKI:

 • Profesjonalne produkty pielęgnacyjne i stylizacyjne włoskiej marki „Insight”;
 • Szampony i odżywki do włosów niemieckiej marki „Lavera”.

O drogerii „Kopalnia zdrowia” możecie także przeczytać w jednym z moich wcześniejszych wpisów https://www.julitabator.pl/moje-bestsellery-lutego/.

Wiedzę o kosmetykach naturalnych możecie uzupełnić z mojej książki „Młodziej, piękniej, zdrowiej”, o której przeczytacie tu: https://www.julitabator.pl/moje-ksiazki/.

 

Zobacz także

Dodaj komentarz