Home Zdrowe życie Koniec z borowaniem zębów!

Koniec z borowaniem zębów!

by Julita Bator

Koniec z nieprzyjemnym borowaniem zębów i próchnicą! Żucie gumy z ksylitolem, a także mycie czy płukanie zębów z jego dodatkiem może zapobiegać próchnicy, a nawet cofnąć ją we wczesnym stadium👍 👍👍!!! Aby ksylitol mógł spełnić swoją rolę, wymagane jest dość intensywne stosowanie tej substancji. (W przypadku gumy do żucia zaleca się umiar, a mianowicie żucie jej przez 15-20 min. po posiłku).
🌱
Jak pokazały dość liczne badania naukowe, ksylitol zmniejsza poziom niektórych szczepów paciorkowców w ślinie i płytce nazębnej, które przyczyniają się do rozwoju próchnicy i ubytków zębów. Co ciekawe, ksylitol jest neutralny 🙂 dla dobrych bakterii, bytujących w naszej jamie ustnej.
🌱
Zawsze lepiej jest zapobiegać, niż leczyć, co w kontekście leczenia próchnicy i związanego z nią bolesnego i nieprzyjemnego borowania zębów nabiera bardzo konkretnego wymiaru. Kupujmy więc gumy do żucia, pasty do zębów i płyny do płukania ust z dodatkiem ksylitolu, a gabinet stomatologiczny będziemy odwiedzać tylko na przegląd zębów.
🌱
Więcej o ksylitolu możesz przeczytać TUTAJ.

Źródła:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4232036/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5320817/

Zobacz także

2 komentarze

Monika 14 listopada, 2020 - 5:41 am

Wow, świetnie wieści 🙂 nie znam się tak dobrze, więc pytam: jak to się ma do nadwrażliwości zębów? Bo ja kupuję same pasty typu „szkliwo repair”, bo inaczej za bardzo czuję

Reply
Julita Bator 14 listopada, 2020 - 9:06 am

Nie mam pojęcia, jaki jest związek z nadwrażliwością. Ale jak nie mam dostępu do pasty z ksylitolem dla dorosłych, to używam „Ziajkę” dla dzieci (która jest dostępna w wielu sklepach) i wtedy nakładam pół zwykłej pasty i pół tej z ksylitolem. Proszę tak spróbować, wtedy powinny działać i substancje na nadwrażliwość i przeciwko próchnicy.

Reply

Dodaj komentarz