- Julita Bator – Blog - https://www.julitabator.pl -

Koniec z borowaniem zębów!

Koniec z nieprzyjemnym borowaniem zębów i próchnicą! Żucie gumy z ksylitolem, a także mycie czy płukanie zębów z jego dodatkiem może zapobiegać próchnicy, a nawet cofnąć ją we wczesnym stadium👍 👍👍!!! Aby ksylitol mógł spełnić swoją rolę, wymagane jest dość intensywne stosowanie tej substancji. (W przypadku gumy do żucia zaleca się umiar, a mianowicie żucie jej przez 15-20 min. po posiłku).
🌱
Jak pokazały dość liczne badania naukowe, ksylitol zmniejsza poziom niektórych szczepów paciorkowców w ślinie i płytce nazębnej, które przyczyniają się do rozwoju próchnicy i ubytków zębów. Co ciekawe, ksylitol jest neutralny 🙂 dla dobrych bakterii, bytujących w naszej jamie ustnej.
🌱
Zawsze lepiej jest zapobiegać, niż leczyć, co w kontekście leczenia próchnicy i związanego z nią bolesnego i nieprzyjemnego borowania zębów nabiera bardzo konkretnego wymiaru. Kupujmy więc gumy do żucia, pasty do zębów i płyny do płukania ust z dodatkiem ksylitolu, a gabinet stomatologiczny będziemy odwiedzać tylko na przegląd zębów.
🌱
Więcej o ksylitolu możesz przeczytać TUTAJ [1].

Źródła:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4232036/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5320817/